İdeal Geölgelendirme Sistemleri Herşeyin, Herkesin Tercihi Biziz
BİZİ ARAYIN
  • Çalışma Saatlerimiz
    PZT - PZ 08:00 / 20:30
  • 0232 386 25 69
Anasayfa Manfasllı Modelleri
Manfasllı Modelleri

MAFSALLI TENTE

Minimum 185 cm.lik alana uygulanabilir.
Tente açılımı maksimum 350 cm.dir. Fakat bu mesafe maksimum 6 metre boy için geçerlidir. Yani mafsal açılım boyu tentenin uzunluğu ile doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir.

Mafsallı tente adı mafsal yani eklem adından gelmektedir. Tentenin bir dirsek gibi hareket eden kollarının dışa doğru düzelerek açılmasıyla olmasından mafsallı yani eklemli tente adını almıştır.

Mafsallı tentenin açılan kolları maksimum 3.5m metreye kadar öne doğru uzayabilir. Fakat bu tente boyunun altı metre olması halinde sağlanabilir. Alacağınız tentenin mafsallı olmasına karar vermeniz, aslında en doğru kararı verdiğiniz anlamına gelmez. Çünkü tente ebadınız mafsallı tente yapımı için makul ölçüleri taşımayabilir. Ayrıca üç metreye kadar yapılacak bir tentenin iki metre veya 1.85m metreden büyük herhangi bir ebatta olması halinde da ödeyeceğiniz ücret değişmez. Yani 1.85m boyundaki mafsallı tente için ödeyeceğiniz rakamla 3m metrelik mafsallı tente için ödeyeceğiniz rakam arasında önemli bir fark olmayacaktır.

Mafsallı tenteyi isterseniz motorlu, güneş ve rüzgar sensörlü tente olarak imal edebilmekteyiz. Bu sayede tenteyi kapatıp açmak için vakit kaybetmenizi önleyebilir, hatta tentenizin zarar görmesini engel olabilirsiniz. Elbette motorlu sistemler için uzaktan kumandalı şeklinde de tentenizi kontrol edebilirsiniz. Mafsallı tenteler için özel bir tente kumaşı bulunmamakla beraber dilediğiniz tente kumaşı ile imalat yapabiliriz.

Mafsallı tentenin eğiminin montaj sırasında belirlendiğini söyleyebiliriz. Amaç yalnızca güneşten korunmak ise montaj eğimine gerek kalmayabilir. Yağmurdan da korunma açamlanıyorsa tentenin kumaşının sarkmasını engellemek için hafif bir eğim verilebilir.